• 1396/7/19

   9:26:34

  در واکنش به تهدیدات آمریکا علیه سپاه انجام شد

  سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: وقت آن است به آمریکا درس‌های جدید داده شود

  همزمان با نزدیک شدن به موعد اجرای قانون کاتسا در آمریکا که محدودیت های زیادی برای سپاه پاسداران ایجاد خواهد کرد و حتی شنیده شده ممکن است نام سپاه در فهرست تروریسم آمریکا نیز قرار بگیرد ، مقامات ارشد کشورمان واکنش های محکمی درباره این موضوع دارند . در تازه ترین واکنش ها، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری خود با رسانه ها با بیان این که موضع دولت درباره سپاه بسیار روشن است ، تصریح کرد : سپاه مدافع ملت و مهاجم به تروریست‌هاست پس اگر آمریکا چنین واکنشی را در برابر سپاه داشته باشد، خودش مثل همان تروریست هایی می شود که همین مواضع را درباره سپاه دارند.

  نوبخت : به وجود سپاه مباهات می‌کنیم و قوت سپاه را قوت نظام می‌دانیم

  به گزارش خراسان، نوبخت خاطر نشان کرد : سپاه یک نهاد انقلابی و یکی از مولفه های قدرت و دفاع ملت بعد از انقلاب بوده است؛ این نهاد همچنان مورد احترام است و مردم هیچ گاه رشادت های سپاه در دفاع از کشور و مردم را فراموش نمی کنند .سخنگوی دولت گفت: جهان باید با چشم واقع بینانه، سپاه و مواضع ملت را در مبارزه با تروریست ها بررسی کند و اگر دولت آمریکا این کار را انجام دهد، خود را در صف تروریست ها قرار خواهد داد.سپاه نه تنها مورد احترام مردم ایران است بلکه مردم دنیا به واسطه مبارزه سپاه با تروریست‌ها قدردان آن ها هستند. ما همواره به وجود سپاه مباهات می‌کنیم و قوت سپاه را قوت نظام می‌دانیم.

  ولایتی : آمریکایی ها کوچک تر از آن هستند که علیه سپاه کاری کنند

  همچنین ولایتی مشاور بین الملل رهبر انقلاب نیز سپاه را استوانه مقاومت در ایران و منطقه دانست و گفت : درباره آمریکایی‌ها که سپاه را تهدید کردند، حرف تازه ای نیست و بدانند سپاه نماینده مردم ایران در کل جبهه مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکایی ها و صهیونیست ها در منطقه است. وی تاکید کرد: آمریکایی‌هایی که حامی داعش هستند از دست سپاه ناراحتند اما کوچک تر از آن هستند که علیه سپاه کاری کنند.

  سردار جزایری : وقت آن است به آمریکا درس‌های جدید داده شود

  در همین زمینه، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تصریح کرد: رفتار آمریکا، جهانیان را کلافه کرده است، وقت آن است که به آمریکا درس‌های جدید داده شود.به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری گفت: ظاهرا دولت ترامپ حرفی جز دشنام را نمی فهمد و نیاز به شوک‌هایی دارد که مفهوم جدید قدرت در جهان امروز را متوجه شود. اگر قرار بود خط سیر رو به رشد توان دفاعی کشور تحت تاثیر یاوه‌گویی های بیگانه قرار گیرد، اصولا این حرکت غرورانگیز را شروع نمی کردیم و اکنون در مرحله‌ای هستیم که حرف‌های زیادی در این عرصه برای گفتن داریم. وی تاکید کرد: سیاست و منطق جمهوری اسلامی ایران در جهت ارتقای قدرت دفاعی کشور یک مسئله تردیدناپذیر است و امروز در حالی که آمریکایی‌ها به طور رسمی و به صراحت ما را تهدید نظامی می کنند مردم جهان به درستی این تدبیر دقیق، بیشتر واقف می شوند. دوران  حضور و سلطه آمریکا در غرب آسیا به پایان رسیده و مدت ها از مرگ خاورمیانه جدید آمریکایی گذشته است.

  حسام الدین آشنا: سپاه پاسداران یکی از دو ستون قدرتمند اقتدار دفاعی ایران است

  مشاور رئیس جمهور نیز گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دو ستون قدرتمند اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.به گزارش ایلنا، حسام‌الدین آشنا در کانال تلگرامی خود نوشت: «بزرگ ترین دستاورد سپاه در منطقه کمک به ملت‌های سوریه و عراق و پیشگیری از فرایند فروپاشی تروریستی ساختار دولت – ملت‌های منطقه است. اگر سپاه نبود، تروریست‌ها به تخریب حرم زینبیه بسنده نمی‌کردند و سلطه خود را نه تنها بر کربلا و نجف و کاظمین و سامرا  که بر حرمین شریفین نیز تحمیل می‌کردند و در انتهای یک سلسله جنگ های پایان ناپذیر چیزی جز سرزمینی سوخته از خانه ابراهیم و محمد(ص) باقی نمی‌گذاشتند. از نظر ترامپ و ترامپ صفتان، گناه نابخشودنی یاران سلیمانی‌ها و همدانی‌ها و حججی‌ها، مقابله همه جانبه و قاطع سپاه با همه اشکال تروریسم دولتی و فرادولتی مورد حمایت آمریکاست که هدفی جز تبدیل کل منطقه به محیط عملیاتی رژیم اشغالگر قدس ندارند.وی ادامه داد : دیپلمات‌ها و سرداران به دو شکل مختلف ماموریت فوری پایان دادن به جنگ‌های داخلی منطقه را بر عهده دارند؛ مأموریتی که از سوی رهبری به آن ها محول شده است. میز مذاکره عرصه‌ای است که تکلیف نهایی نبرد را با تکیه بر دستاوردهای میدانی روشن می‌کند و نقطه پایانی می‌نهد بر جنگ های خانگی که در صورت استمرار نمی‌توان برنده‌ای جز رژیم اشغالگر قدس برای آن تصور کرد. درست در همین نقطه‌ فرجامین نبردها و نقطه آغاز مذاکرات است که مرزبندی قاطع و تقسیم کار طلایی امام خمینی(ره) میان سپاهی و سیاسی معنا می‌یابد و به راهنمای عمل دیپلمات‌ها و سرداران تبدیل می‌شود؛ دیپلمات ها به خوبی می دانند که بدون پشتیبانی سرداران و امیران نمی‌توانند صلح را بر جنگ غالب کنند و سرداران به تجربه دریافته‌اند که در مرحله نهایی؛ دستاوردهای میدانی در میز مذاکره نقد می‌شود و صلح پایدار را  برای مردم خسته از تنش و منطقه فرسوده از جنگ به ارمغان می‌آورد.» 

  بروجردی : اتهام تروریستی علیه سپاه دست‌اندازی به امنیت کشور است

  علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با تاکید بر این که هرگونه اتهام تروریستی علیه سپاه، دست‌اندازی به امنیت کشور است، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون گذشته با تمامی توطئه‌های تروریستی و ماجراجویانه آمریکا در منطقه برخورد خواهد کرد.

  روسیه: سپاه را تروریستی نمی دانیم 

  در همین حال وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه‌ای از گزارش‌ها درباره تصمیم کاخ سفید برای اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» انتقاد کرد. به گزارش فارس به نقل از اینترفکس، وزارت خارجه روسیه در این بیانیه تصریح کرده است مسکو سپاه پاسداران را سازمانی تروریستی نمی‌داند.  وزارت خارجه روسیه همچنین گفته است این تصمیم را در راستای طرح دولت آمریکا برای لغو توافق هسته‌ای ایران می‌داند.

  آسوشیتدپرس: ترامپ، ایرانیان را درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا متحد کرد 

  یک رسانه آمریکایی در گزارشی نوشته رفتارهای رئیس جمهور این کشور باعث شده است تمامی ایرانی ها درباره عدم اعتماد به واشنگتن متحد باشند. به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا توافق هسته ای با ایران را تهدید می کند، ساکنان تهران احساس می کنند که نه تنها تاکنون بهره ای از این توافق نبرده اند بلکه شک آن ها به آمریکا نیز شدت یافته است. این خبرگزاری روز دوشنبه در گفت و گوی میدانی با اهالی تهران نوشت: «پیر و جوان، دانشجو، معلم و زن و مرد تقریبا نگرانی یکسانی داشتند. به عبارت دیگر  80 میلیون ایرانی هنوز به منافع حاصل از توافق سال 2015 نرسیده اند و تورم  و بیکاری همچنان در سطح بالا باقی مانده است.» به نوشته این خبرگزاری، «آن ها بیان می کنند تهدیدهای ترامپ علیه ایران تایید سخنان رهبران این کشور است که از سال 1979 میلادی هشدار داده اند به آمریکا نمی توان اعتماد کرد.» خبرگزاری آسوشیتدپرس، نوشته، این تهدیدها طرفداران طیف های مختلف سیاسی را در ایران متحد کرده است. این خبرگزاری آمریکایی نوشته است: «بهرام صفری»  39 ساله و معلم دبیرستان گفت در ابتدا از حامیان توافق بوده است اما به تدریج و با توجه به حملات ترامپ راجع به آن ناامید شد. وی با اشاره به سخنان آیت ا... خامنه ای رهبر معظم انقلاب ایران گفت: «حین مذاکرات هسته ای از سخنان رهبری متعجب بودم اما اینک می فهم که حق با اوست. آمریکایی ها به امضای خود هم پای بند نیستند».

  منبع: خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف