• 1397/10/15

   15:12:16

  بزرگ ترین شرکت جهان، قربانی جنگ تجاری آمریکا با چین

  در حالی که انتشار گزارش مالی جدید شرکت اپل مبنی بر کاهش 9 میلیارد دلاری درآمدها، بورس های جهانی را در ابتدای سال جدید میلادی قرمزپوش کرد، مدیرعامل این شرکت علت کاهش شدید درآمدها را کاهش فروش در چین اعلام کرده است. او درباره علت این موضوع به جنگ تجاری ترامپ با این کشور اشاره کرده است و برخی خبرگزاری ها نیز تحریم محصولات آمریکایی در چین را علت این موضوع دانسته اند.
  به گزارش فارس و ایبنا، بیشتر بورس های اروپایی و آسیایی و البته آمریکایی، در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل پیش بینی شرکت اپل مبنی بر کاهش سطح درآمد خود روند نزولی داشت و این پیش بینی نگرانی سرمایه گذاران برای روند کند رشد اقتصاد جهانی را در بر داشت. بر همین اساس شرکت اپل اعلام کرد که انتظار می رود درآمد این شرکت در سه ماه نخست سال جاری میلادی تا ۹ میلیارد دلار کاهش یابد که علت اصلی آن به روند نزولی رشد اقتصادی در چین بر می گردد که فروش محصولات اپل در چین کم رونق خواهد شد.
  انتقام دستگیری مدیر هواوی؟!
  تیم کوک مدیرعامل اپل طی نامه‌ای به سرمایه‌گذاران این شرکت گفت: در حالی که ما انتظار برخی چالش‌ها در بازارهای اصلی خود را داشتیم اما فکر کاهش رشد اقتصادی در بازارهایی نظیر چین را نکرده بودیم. وی ادامه داد: ما معتقدیم که اوضاع اقتصادی در چین بیش از پیش تحت تأثیر مناقشات تجاری با آمریکا قرار گرفته است.
  راب اندرله یک تحلیل‌گر مستقل بازار تجهیزات الکترونیکی گفت: وقتی که آمریکا به دنبال گرفتن مدیر ارشد مالی هواوی بود دولت چین نیز به فکر ضربه زدن به اپل افتاد و بنابراین فروش این شرکت آمریکایی باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
  پیشتر بانک معروف مروگان استنلی هشدار داده بود که در سال 2019 باید از سرمایه گذاری در بورس های آمریکایی دوری کرد و به سمت اقتصادهای نوظهور رفت. در پی این تلاطمات در بازارهای جهانی، ارزش طلا نیز به بیش از 1290 دلار رسید.

  خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف