• 1396/7/20

   8:36:40

  روسیه : سپاه را سازمان تروریستی نمی دانیم

   رئیس جمهور کشورمان در اظهاراتی قاطع در واکنش به برخی گمانه زنی ها مبنی بر تروریستی اعلام کردن سپاه توسط دولت آمریکا، تصریح کرد: آمریکایی ها به دلیل آن که می‌خواستند داعش را 20 سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانی باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ریزی و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است. رئیس جمهور با اشاره به این که امروز کاملاً روشن می‌شود که دولت یاغی کیست و کسی که مقررات بین‌المللی را زیر پا می گذارد، چه کسی است ، افزود: اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطاست؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده است. سپاه نه تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم است چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است.

  اگر طرف مقابل از تعهد خارج شود شکست برای اوست

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،دکتر روحانی همچنین در جلسه هیئت دولت در خصوص برجام با اشاره به این که اگر طرف دیگر مذاکره، بدخواه، رقیب یا دشمن ما از تعهد خارج شود، این برای ما شکست نیست بلکه شکست برای طرف مقابل است، گفت: ما در زمان و مقطع لازم راه درست را انتخاب کردیم و به خوبی وارد مذاکره شدیم و در مذاکره با همه توان و دقت پیش رفتیم و آن چه به دست آوردیم، بهترینِ ممکن بود. وی تاکید کرد: اگر همه طرف های مذاکره پای این توافق بایستند به معنای این است که حیثیت خودشان را حفظ کردند و اگر کسی پای توافق نایستد در حقیقت حیثیت خودش را خدشه‌دار کرده است. رئیس جمهور با بیان این که ملت ایران همواره متحد و همراه با نظام بوده و در این مواقع همیشه وحدت خود را بیشتر به نمایش می گذارند، گفت: ممکن است عده‌ای، به برجام هم انتقاد داشتند و شاید اگر رأی بگیرند، بگویند ما به برجام رأی نمی‌دهیم و این برای یک کشور دموکراتیک طبیعی است، اما برجام مورد اجماع همه مسئولان و مقامات اصلی کشور بوده است؛ شورای امنیت ملی آن را تصویب کرد و مجلس و شورای نگهبان و از همه مهم‌تر مقام معظم رهبری راجع به آن نظر داده‌اند.

  امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند

  وی با اشاره به این که امروز رئیس جمهور فعلی آمریکا شرایطی را ایجاد کرده که ایران، از همیشه یکپارچه‌تر، یک صداتر و متحدتر است، خاطرنشان کرد: امروز موافق و مخالف برجام در کنار هم هستند و همه صدای واحد دارند؛ ما نقض عهد را نادرست، غلط و نسبت به مصالح کشور، منطقه و جهان خائنانه‌ می‌بینیم. ملت ایران هیچگاه به آمریکا اعتماد نداشته و می‌داند که آمریکا چه اقداماتی علیه منافع ملی ما انجام داده و می دهد، ولی امروز واضح‌تر و آشکارتر همه در کنار هم قرار گرفتند.روحانی با تاکید بر این که اگر آمریکا دچار خطا شده و از برجام خارج شود، ضرر این کار صرفاً برای آمریکایی هاست، افزود: ما راه‌های مختلفی را پیش رو داریم و هر راهی که مصلحت نظام و کشور ما در آن باشد را انتخاب می‌کنیم و هیچ مشکلی در پیشبرد اهداف و مسیرمان نخواهیم داشت.

  خطای عده ای را به پای هموطنان کردمان نمی نویسیم

  رئیس جمهور خطاب به هم‌میهنان کرد ایران نیز گفت: ما به شما صد درصد اعتماد داریم و به هیچ‌وجه خطای سیاسی عده‌ای در اقلیم کردستان عراق را به هیچ عنوان پای شما نمی‌نویسیم چرا که شما بخشی از مردم بزرگ ایران و قومی وفادار و ریشه‌دارترین قوم ایرانی در این منطقه هستید و همیشه کنار انقلاب بودید و در جنگ تحمیلی نیز کنار ملت ایران بودید.وی با بیان این که به همه مردم کرد در ایران، عراق، سوریه و ترکیه علاقه مند هستیم و نمی‌خواهیم هیچ فشاری به کردها وارد شود، افزود: اگر مسئولان آن ها خطا و اشتباه کردند، باید بهای خطایی که انجام دادند را پرداخت کنند، ولی مردم کرد به عنوان مردمی صلح‌جو در منطقه، دنبال پیشرفت و مورد احترام هستند.همچنین به گزارش خراسان، برخی وزیران کابینه و شخصیت های سیاسی درباره اقدام احتمالی آمریکا درخصوص برجام و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان دادند. 

  آذری جهرمی : دولت منتخب مردم حامی سپاه است

  جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که امروز سپاه هیچ فاصله ای با مردم ندارد و رویکرد سپاه حمایت از ملت های منطقه است ، اظهار کرد: سپاه همواره به یاری مردم مظلوم دنیا پرداخته و طبیعتا مغضوب دولت آمریکاست و چیز پیچیده ای نیست که آن ها عصبانی باشند . سپاه از دل مردم بوده و دولت منتخب مردم نیز حامی سپاه است و امیدوارم نسبت به سپاه گستاخی نداشته باشند چون از سوی مردم و دولت بی پاسخ نمی ماند.

  نجفی : خروج آمریکا از برجام به ضرر ش خواهد بود 

  نجفی شهردار تهران نیز خاطر نشان کرد : البته هنوز موضع ترامپ معلوم نیست اما فکر می کنم اگر ترامپ حرکتی کند که به معنای خروج از برجام باشد هم از نظر داخلی و هم بین المللی به ضرر وی خواهد بود.

  بطحایی : اگرمنافع ملی کشور به خطر بیفتد مقابله به مثل خواهیم کرد 

  سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در این باره گفت : آن چیزی که برای ما اهمیت دارد و خط قرمز ماست منافع ملی کشور است و هر زمانی که مسئولان عالی ما به این نتیجه برسند که به دلیل بدعهدی یکی از طرف های مذاکره که فعلا آمریکاست منافع کشور در معرض خطر قرار می گیرد حتما مقابله به مثل خواهد شد وخوشبختانه همه نهادهای حاکمیتی و گروه های سیاسی روی این موضوع متفق هستند . البته امیدوارم طرف های مقابل نیز عاقلانه رفتار کنند و اجازه ندهند آمریکا به خاطر خودش منافع بقیه کشورها را به خطر بیندازد .به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد رضا تابش نماینده مجلس و عضو شورای سیاست گذاری اصلاح‌طلبان نیز گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دل مردم جا دارد و تلاش‌های آمریکا علیه آن بیهوده است.

  مسکو: سپاه را تروریستی نمی‌دانیم

  در همین حال به گزارش فارس، وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه‌ای از گزارش‌ها درباره تصمیم کاخ سفید برای اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» انتقاد کرد. وزارت خارجه روسیه در این بیانیه گفته که این تصمیم را در راستای طرح دولت آمریکا برای لغو توافق هسته‌ای ایران می‌داند. در همین زمینه خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین نوشت : وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد: خروج آمریکا از توافق نامه هسته ای باعث برهم خوردن ثبات خاورمیانه می شود و بر ثبات جهانی هم تاثیر خواهد گذاشت. مسکو منفعت واشنگتن در خروج از توافق نامه هسته ای ایران را درک نمی کند و اگر واشنگتن اعمال تحریم های قبلی علیه تهران را از سر بگیرد، ایران به طور کامل حق دارد تا اجرای توافق نامه هسته ای را متوقف کند.

  استانداران 4 استان رای اعتماد گرفتند

  هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهور، به استانداران پیشنهادی چهار استان کشور رای اعتماد داد.در این جلسه، آقایان محمدمهدی شهریاری، بهمن مرادنیا، سید مناف هاشمی و سیدعلی آقازاده از سوی هیئت وزیران به ترتیب به عنوان استاندار استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، گلستان و مرکزی منصوب شدند. همچنین هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امور خارجه مبنی بر برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه عادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان به شرط عمل متقابل موافقت کرد.

  منبع: خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف