• 1396/12/21

   10:3:24

  دولت برای پرداخت سودسهام عدالت جشن گرفت!

  رئیس سازمان خصوصی سازی می گوید که در صورت موافقت مجلس با لایحه دولت، آزادسازی سهام عدالت به سرعت پیگیری خواهد شد. ارزش هر سهم کامل عدالت هم اکنون حدود 2.5 میلیون تومان است.به گزارش فارس، در آیین نکوداشت و سامان دهی سهام عدالت، میر علی اشرف عبداله پوری حسینی ، رئیس سازمان خصوصی سازی با ارائه گزارشی از توزیع سود سهام عدالت گفت: تاکنون ١٩میلیون نفر سود سال مالی ٩٥ را دریافت کرده‌اند و تنها گروه کارمندان و بازنشستگان سود خود را دریافت نکرده‌اند که تا شب عید توزیع خواهد شد. وی افزود: آزاد سازی ورقه سهام عدالت مشکل اساسی باقی مانده بر سر راه سازمان خصوصی سازی است که در صورت موافقت مجلس با لایحه آزاد سازی سهام عدالت مبنی بر آزاد سازی سهام از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به سرعت عملیاتی می‌شود.
  ریاضیاتمان خوب است!
  به گزارش ایسنا، پوری حسینی در بخش دیگری از سخنانش از مظلومیت این طرح و سازمان متبوعش سخن گفت و افزود: برخی می گفتند ریاضی ما ضعیف است و سود سهام عدالت ۱۵۰ هزار تومان نمی شود، ولی ما امروز این مبلغ را به مشمولان سهام عدالت پرداخت کردیم.اشاره پوری حسینی به انتقادهای پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس است. گفتنی است سود هر سهم سهام عدالت در صورت محاسبه دقیق بسیار کمتر از این مقدار است اما دولت در سال 96 با احتساب سود کسانی که آورده خود را تکمیل نکردند و در واقع سهام دولت به حساب دیگران، میزان سود پرداختی را در سال 96 افزایش داد. حال معلوم نیست که سال بعد با تخصیص سهام تعیین تکلیف نشده به دولت یا مشمولان جدید، سود چگونه محاسبه خواهد شد.
  جهانگیری: سهام خود را نفروشید
  معاون اول رئیس جمهور در این مراسم گفت: امروز قیمت هر سهم افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی 2.5 میلیون تومان است. البته ممکن است قیمت سهام بیشتر شود و سال ۹۶ قیمت سهام بهتر از سال ۹۵ بود؛ بنابراین توصیه می‌کنم سهام عدالت خود را نفروشید. به گزارش ایرنا، جهانگیری درباره اشتغال هم گفت: سال 96 دستاوردهای کشور در بخش اقتصادی خوب بود ودر زمینه رشد اقتصادی وسرمایه گذاری جزو سال های نمونه است. به گفته جهانگیری با وجود سیاست‌گذاری‌های مختلف برای ایجاد اشتغال بیشتر در استان‌های محروم، اما متأسفانه این چنین نشده است.
  اعتراض به بیکاری و مشکلات سهام عدالت
  به گزارش فارس، در ادامه این مراسم و در پایان سخنرانی معاون اول رئیس جمهور، تعدادی از مردم راجع به بیکاری و نیز دست نیافتن به سهام عدالت اعتراض کردند. برخی از اعضای تعاونی‌های استانی سهام عدالت نیز درباره دریافت نکردن حقوق بعد از ۳۲ ماه کارکردن در شرکت های تعاونی سهام عدالت اعتراض کردند. همچنین برخی مردم درباره نحوه توزیع سهام عدالت و نیز افرادی که این سهام را ندارند، اعتراض کردند.

  منبع: خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف