• 1397/2/26

   9:26:25

  لاریجانی خطاب به ترامپ: بزرگ ترین معامله قرن شما را فلسطینی ها به بزرگ ترین ننگ تاریخ بدل کردند

  رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی جنایت اخیر رژیم صهیونیستی و همراهی دولتمردان آمریکا با آن را محکوم و بر حمایت و دفاع از مردم مظلوم فلسطین تأکید کردند. 


  روحانی: دفاع از ملت مظلوم فلسطین، دفاع از بشریت و صلح و ثبات جهانی است
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روزگذشته هنگام دریافت استوارنامه خانم «سوا لامسال» سفیر جدید اکردیته نپال، با اشاره به کشتار مردم بی‌گناه فلسطین توسط رژیم اشغال گر صهیونیستی تأکید کرد: موضع‌گیری در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت مظلوم  فلسطین در حقیقت دفاع از بشریت و حرکت در مسیر توسعه صلح و ثبات جهانی بوده و امروز وظیفه همه کشورها به ویژه کشورهای غیرمتعهد موضع‌گیری قاطع و محکم در برابر این گونه جنایت‌ها و تجاوز‌هاست. رئیس جمهور همچنین در دیدار سفیر جدید نیوزیلند در تهران، خروج دولت آمریکا از توافق برجام و انتقال سفارتخانه اش به قدس شریف را  دو اشتباه بزرگ و تاریخی واشنگتن خواند و  تصریح کرد: تاریخ قضاوت خواهد کرد که هر دوی این تصمیمات دولت آمریکا، بسیار نادرست و غیردقیق درخصوص ایران و مردم منطقه بوده است.
  بیانیه دولت: از هیچ تلاشی برای حمایت از حقوق غصب شده فلسطین دریغ نخواهیم کرد
  همچنین دولت جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای با محکومیت شدید جنایات اخیر صهیونیست ها که در سناریویی مشترک و تحریک کننده با دولت آمریکا به عنوان بزرگ ترین ناقض عهدنامه ها و مقررات انسانی و بین المللی انجام گرفت، از جامعه بین المللی خواست با شکستن سکوت طولانی خود، پایان اشغال گری و تامین حقوق فلسطینیان به عنوان صاحبان واقعی سرزمین های اشغالی را تضمین کند. در بخشی از این بیانیه تأکید شده است: برخی مقامات دولت های منطقه که از اراده یا پختگی و دوراندیشی لازم برای شناخت توطئه های دشمنان و اصلی ترین موضوعات جهان اسلام عاجزند، فریب سیاست های ضد منافع و مصالح اسلام را خورده اند و با گام نهادن در مسیر دوستی آشکار و پنهان با رژیم صهیونیستی، این رژیم غاصب را در ادامه ارتکاب جنایات ضدبشری و وحشیانه، گستاخ تر کرده اند. این بیانیه همچنین تصریح کرده است: دولت جمهوری اسلامی ایران همچنین علاوه بر رایزنی های منطقه ای و بین المللی در این مهم، چون گذشته از هیچ تلاشی برای حمایت از حقوق مشروع و غصب شده فلسطین و مردم مظلومش دریغ نخواهد کرد. همچنین محمدجواد ظریف و مولود چاووش اوغلو وزیران خارجه ایران و ترکیه درباره وضعیت فلسطین تلفنی گفت‌وگو کردند. بررسی موضوع در نشست فوق العاده مجمع عمومی و نیز تشکیل نشست در سطح سران سازمان همکاری اسلامی از جمله توافقات بود.
  لاریجانی خطاب به ترامپ: بزرگ ترین معامله قرن شما را فلسطینی ها به بزرگ ترین ننگ تاریخ بدل کردند
  دکترعلی لاریجانی در نشست علنی روز گذشته مجلس با اشاره به انتقال روز گذشته سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس به دستور رئیس جمهور آمریکا گفت: به رغم این که تمام کشورهای دنیا این اقدام را محکوم کردند و همه می‌دانند که این اقدام مخالف مصوبات شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل است اما ظاهرا از سال‌ها پیش آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند که این نهادهای بین‌المللی را بی‌اعتبار کنند. دکتر لاریجانی با تأکید بر این که کاملاً روشن است که این کشتارها از سر استیصال رژیم صهیونیستی است، اظهار کرد: این اقدامات بیش از آن که قدرت آن ها را نشان دهد، آشفتگی آن ها را برملا می‌سازد. وی افزود: راهپیمایی روزهای گذشته فلسطینی‌ها نشان داد که برای احقاق حق خود ایستاده‌اند، مقاومت می‌کنند و ملتی زنده و پویا هستند که این حرکت جدید در فلسطین برای رژیم صهیونیستی که دست به اقدامات احمقانه می‌زند، اضطراب ایجاد می‌کند. لاریجانی افزود: در چنین شرایطی رژیم آمریکا ادعا می‌کند که بزرگ ترین معامله قرن را سامان می‌دهد. آقای ترامپ این بزرگ ترین معامله قرن شما را فلسطینی‌ها به بزرگ ترین ننگ تاریخ بدل کرده‌اند و چنین اقدامی ملت فلسطین و مسلمانان را متحدتر کرده است و همین موضوع عامل اصلی پیروزی آنان خواهد بود.
  انتقاد جهانگیری از بی کفایتی و بی‌عرضگی برخی حکام کشورهای اسلامی
  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با انتقاد از عملکرد برخی حکام کشورهای اسلامی در موضوع قدس اشغالی اظهار کرد: متاسفانه بی عرضگی و بی کفایتی برخی حکام اسلامی به ویژه در سال های اخیر باعث شده است تا  نمایشی از  هماهنگی و انسجام با اسرائیلی‌ها نشان دهند که  امروز  قلب ملت های مسلمان دنیا را به آتش کشیده است. آن ها باید نزد مردم مسلمان کشور خود برای شاهد بودن چنین صحنه‌هایی خجالت بکشند.
  سپاه: این توطئه‌ شیطانی ،عامل سرعت یافتن تحقق وعده برچیده شدن طومارصهیونیست هاست
  همچنین به گزارش سپاه نیوز، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و تقبیح جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن و زخمی کردن فلسطینی‌های نوار غزه در روز نکبت، این توطئه‌های شیطانی را عامل تعمیق وحدت امت اسلامی و سرعت یافتن تحقق وعده برچیده شدن طومار اشغال گران قدس شریف دانست. سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه هم در سخنانی گفت: امیدواریم همان طور که استقامت و پایداری با تبعیت از انقلاب اسلامی در منطقه انجام می‌شود مردم مظلوم فلسطین و غزه نیز شیرینی استقامت و پیروزی خود را بچشند.
  توئیت عبدی در واکنش به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی
  عباس عبدی، تحلیل گر و فعال سیاسی اصلاح طلب هم در توئیتی با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی نوشت: از ترامپ و نتانیاهو بدتر هم کسی هست؟ البته که هست. آن‌ها کسانی هستند که دم از صلح و دموکراسی می‌زنند و از اقدامات این دو فرد حمایت یا در برابرش سکوت می‌کنند.

  منبع: خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف