• 1397/10/15

   15:8:23

  آیت ا... علم الهدی: از همت و تلاش شورای شهر وشهرداری برای احداث این پروژه قدردانی می کنم

   

  عملیات اجرایی ساخت پروژه «زندگی» به عنوان بزرگ ترین مجتمع مسکونی شرق کشور با 2120 واحد در زمینی به مساحت 282 هزار متر مربع در منطقه کم برخوردار رسالت در حاشیه شهر مشهد، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، شهردار مشهد  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و مدیران شهری آغاز شد. این پروژه که با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری مشهد اجرا می شود، قرار است در مدت سه سال در اختیار افراد و محرومان حاشیه شهر قرار بگیرد. همچنین  به گفته سرمایه گذار این پروژه، کاربری های آموزشی، بهداشتی، کارگاهی، مشاغل خانگی، تجاری، فرهنگی، ورزشی و همچنین مسجد برای این مجتمع پیش بینی شده است.

  تقدیر از تلاش ها و فعالیت های انجام شده برای آبادی حاشیه شهر

  به گزارش «خراسان رضوی»، آیت ا... سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان روز پنج شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت این 2120 واحد مسکن ارزان قیمت، با تقدیر از اقدام شهردار و شورای شهر مشهد درزمینه ساخت مسکن برای محرومان و آبادانی حاشیه شهر گفت: از همت و تلاش شورای شهر و شهرداری مشهد به دلیل اختصاص زمین و پروانه رایگان برای احداث این پروژه قدردانی می‌کنم. تمام این تلاش‌ها در زمینه تامین اولین ضروریات زندگی قشرهای آسیب‌پذیر منطقه حاشیه شهر است که جای تشکر دارد.وی تصریح کرد: این مجتمع دارای 2120 واحد مسکونی برای قشرهای آسیب‌پذیر و افراد فاقد مسکن در حال ساخت است که بخشی از این واحدها سهم شهرداری و قسمت ویژه متعلق به فقرای منطقه‌ای محروم است که یا از مسکن مستحکم برخوردار نیستند یا در مکان های نامساعدی زندگی می‌کنند. امام جمعه مشهد اظهار کرد: با اجرای این پروژه، هم برای افرادی که دارای مسکن مناسب نیستند مسکن ساخته می شود و هم در جهت توسعه آبادانی منطقه حاشیه شهر گام برداشته شده است که از همت شهرداری و شورای شهر در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های آبادسازی تشکر می‌کنیم. آیت ا... علم الهدی همچنین با قدردانی از سرمایه‌گذار این پروژه نیز گفت: از دو هزار واحد مجتمع 400 واحد سهم شهرداری است و یک هزار و 600 واحد را به‌ عنوان خیر مسکن‌ساز با شرایط آسان در اختیار افراد فاقد مسکن حاشیه شهر قرار می دهند که عمل قابل تقدیری است. نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: آن چه در این جا برای رضای خدا سرمایه‌گذاری می‌شود در آخرت دستگیرشان خواهد شد.

  رفع تبعیض میان حاشیه و متن اولویت مدیریت شهری است

  شهردار مشهد نیز در این مراسم با بیان این که بدون تردید اولویت اول مدیریت شهری ایجاد رونق اقتصادی و نظم در شهر با رفع تبعیض میان حاشیه و متن است، اظهار کرد: شهر مشهد با توجه به وجود عناصر ترافیکی،کالبدی و تکنولوژیک به متن و حاشیه تبدیل شده است و این که مناطقی را به عنوان حاشیه شهر می دانیم به دلیل این است که گفت و گوی این مناطق با متن قطع شده است. محمدرضا کلایی تصریح کرد: ما می خواهیم گفت و گو و ارتباط میان متن و حاشیه را برقرار کنیم و به مناطق حاشیه ای شهر عزت نفس بدهیم و کاربری هایی را تعریف کنیم که رفت و آمد را میان متن و حاشیه برقرار کند و در ساکنان مناطق حاشیه ای حس تعلق ایجاد کنیم.وی با بیان این که برای رسیدن به این اهداف شهرداری به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد، افزود: در شهر مشهد کاربری ها و پروژه هایی اجرا شده، مانند صد متری که شهر را به دو قسمت حاشیه و متن تقسیم کرده است لذا این محدوده به پروژه ها و برنامه ریزی هایی نیاز دارد که مانند چسب زخم عمل و این دو محدوده را به هم متصل کند. کلایی تاکید کرد: اجرای این گونه پروژه ها که ابتدا با هدف بستن حریم شهر و جلوگیری از توسعه حاشیه نشینی تنها با احداث واحدهای مسکونی انجام می شد، اکنون کامل تر شده و در کنار مقاوم سازی به تکامل رسیده و سرانه های خدماتی از جمله سرانه های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی را نیز در خود جای داده که الگوی مناسبی در حاشیه شهر است.شهردار مشهد بار دیگر با تاکید بر این که یکی از سیاست های شهرداری دراین دوره مدیریت شهری، توسعه گفت و گو میان حاشیه و متن است، افزود: برای تحقق این موضوع در اجرای پروژه ها به ویژه پروژه های بزرگ مقیاس نگاهی نیز به حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار خواهیم داشت.

  جوان بودن شهردار مشهد یک پیام بزرگ برای کشور دارد

  در بخش دیگری از این مراسم، رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای  اسلامی نیز با تقدیر از انتخاب محمدرضا کلایی به عنوان شهردار جوان مشهد، اظهار کرد: شهردار مشهد فردی توانمند است که باید بداند بحث جوانی وی یک پیام بزرگ برای کشور دارد که عملکرد او مورد توجه همه به ویژه جوانان است و می تواند الگویی برای مدیریت در کشور باشد که کارها هر چه سریع تر به جوانان واگذار شود. با توجه به این موضوع برای موفق بودن این الگو در حد توان به شهردار مشهد کمک خواهم کرد.احمد نوروزی رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که با اشاره به نقش اجرای پروژه هایی نظیر پروژه زندگی در اشتغال زایی، گفت: پروژه هایی نظیر این پروژه 2120 واحد مسکونی در کنار خانه دار شدن، برای افراد بیشتری نیز اشتغال ایجاد می کند. وی تصریح کرد: اگر می خواهیم اشتغال و در کنار آن بهره وری ایجاد کنیم، معتقدم در این مسیر باید راه را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی هموار کرد و بنای ما بر این است که در رویکردها و پروژه های بزرگ مقیاس به حاشیه شهر نیز نگاه ویژه داشته باشیم و سرمایه گذاران را برای توسعه این مناطق تشویق کنیم.

  معاون اقتصادی و مالی شهرداری مشهد هم در این مراسم با اشاره به این که از شورای اول تا چهارم قرارداد ساخت چهار هزار واحد مسکونی امضا شده  که تاکنون 2500 واحد به بهره برداری رسیده است، گفت: 1500 واحد مسکونی دیگر نیز در منطقه توس طی یک سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، این در حالی است که در این دوره شهردار مشهد بر ساخت پنج هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر تاکید دارند که قرارداد 2500 واحد بسته و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.رضا خواجه نائینی در ادامه به پروژه ساخت 2120 واحد مسکونی در منطقه رسالت مشهد اشاره کرد و یادآور شد: شهرداری مشهد با هدف تشویق سرمایه گذار برای ساخت در این منطقه کم برخوردار، پروانه ساخت را با تخفیف ١٠٠ درصدی صادر کرده است، ضمن این که این پروژه بزرگ ترین قرارداد مشارکتی شهرداری مشهد بوده و توسط شورای پنجم به تصویب رسیده است.حسینعلی زاده سرمایه گذار پروژه ساخت 2120 واحد مسکونی ارزان قیمت نیز در این مراسم به جزئیات این پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه با آخرین استانداردها در زمینه ساخت مسکن در دنیا ساخته می شود و در مدت یک سال و نیم سفت کاری آن به اتمام می رسد و تا سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

   

  خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف