• 1396/10/20

   9:6:13

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز گذشته در دیدار هزاران نفر از مردم قم با تجلیل و تحسین حرکت عظیم، پر شور، به‌موقع و منسجم ملت در روزهای اخیر، به تشریح ابعاد و لایه های مختلف توطئه دشمنان برای سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند و با بیان سخنان مهمی خطاب به آمریکایی ها، مسئولان کشور و مردم تأکید کردند: ایستادگی و نبرد «ملت با ضد ملت»، «ایران با ضد ایران» و «اسلام با ضد اسلام» همچون 40 سال گذشته ادامه خواهد داشت اما کینه ورزی دشمن نباید موجب شود مسئولان از ضعف ها و مشکلات مردم و به ویژه طبقات ضعیف غافل شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت ا... خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، با گرامی داشت سالروز قیام نوزدهم دی سال ۱۳۵۶، مردم قم را شجاع، سرشار از انگیزه و امید و در صراط مستقیم انقلاب دانستند و گفتند: مردم قم امسال همانند سال های گذشته در راهپیمایی نهم دی شرکت کردند اما هنگامی که قضایای اخیر به وجود آمد، چهار روز بعد یعنی در روز سیزدهم دی، آن حرکت عظیم را آفریدند.

  جوانان انقلابی کشور پرتعدادتر از اول انقلابند

  حضرت آیت ‌ا... خامنه‌ای با تأکید بر این که حرف ملت ایران به ویژه جوانان در چهل سال گذشته، «ایستادگی در مقابل زورگویی و زیربار قدرت ها نرفتن» بوده است، افزودند: ملت ایران همچنان با همان منطق، اهداف والای خود را دنبال می کند اما با انگیزه تر و پرتجربه تر از گذشته شده است و جوانان انقلابی کشور نیز پرتعدادتر از اول انقلاب اند.

  مردم وقتی دیدند که مزدوران دشمن دست بردار نیستند، راهپیمایی ها را تکرار کردند

  ایشان قضایای روزهای اخیر را شواهد روشنی از این روحیه ملت ایران دانستند و گفتند: ملت ایران از روز نهم دی که این آتش‌بازی‌ها و شیطنت ‌ها آغاز شد، در نقاط مختلف کشور، حرکت خود را آغاز کردند اما هنگامی که دیدند مزدوران دشمن دست‌بردار نیستند، پی در پی و در روزهای متوالی، راهپیمایی ها تکرار شد.

  حرکت عظیم مردمی در مقابل توطئه دشمن با چنین نظم و بصیرتی در دنیا بی نظیر است

  رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این راهپیمایی ها حوادث معمولی نیست و این حرکت عظیم، منسجم و مردمی در مقابل توطئه دشمن و با چنین نظم، بصیرت، شور و انگیزه در دنیا بی نظیر است. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در توصیف حرکت مستمر ملت، گفتند: این نبرد «ملت با ضد ملت»، نبرد «ایران با ضد ایران» و نبرد «اسلام با ضد اسلام» است که از این پس نیز ادامه خواهد داشت.

  ملت ایران این بار هم به آمریکا و لندن نشینان گفتند که نتوانستید و بعد از این هم نخواهید توانست

  ایشان خاطرنشان کردند: البته این مبارزه و ایستادگی و مقاومت موجب نشده است که ملت از دیگر ابعاد زندگی از جمله پیشرفت های علمی و تأمین امنیت و آرامش غافل شود. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، ریشه تمام دشمنی ها و توطئه ها بر ضد ملت ایران را «انقلاب اسلامی» دانستند و تأکید کردند: تمام حرکات ناکام دشمن در این چهل سال، در واقع پاتک به انقلاب است، زیرا انقلاب حضور سیاسی دشمن را ریشه کن کرد. ایشان گفتند: این بار هم ملت ایران با ایستادگی همچون سدی محکم و ملی با قدرت تمام به آمریکا و انگلیس و لندن نشینان گفتند که نتوانستید و بعد از این هم نخواهید توانست.

  مسئولان ساده لوح آمریکا این بار خود را لو دادند

  رهبر انقلاب اسلامی به میلیاردها دلار هزینه و سال ها شبکه سازی و مزدورپروری بدخواهان ملت ایران برای ایجاد مشکل از درون کشور اشاره کردند و افزودند: مسئولان فعلی آمریکا که ساده لوحی آن ها در امور سیاسی آشکار است، این بار خود را لو دادند و به شبکه سازی و مزدورپروری اذعان و هزینه های این طراحی را نیز با سرکیسه کردن دولت های وابسته خلیج فارس تأمین کردند تا شاید بتوانند زباله های فراری از ایران را بازیافت و دوباره وارد میدان کنند.

  دشمنان همه تلاش ها را انجام دادند تا شاید بتوانند افکار این ملت به ویژه جوانان را تغییر دهند اما نتیجه اش، شهید حججی عزیز

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به اقدام دشمنان در سال های اخیر در راه اندازی هزاران شبکه مجازی و ده ها کانال تلویزیونی، ایجاد جوخه های ترور و انفجار و اعزام آن ها به داخل مرزها و بمباران گسترده ملت با دروغ، تهمت و شایعه خاطرنشان کردند: همه این تلاش ها انجام شد تا شاید بتوانند افکار این ملت به ویژه جوانان را تغییر دهند اما نتیجه اش، شهید حججی عزیز و دیگر شهدا بودند که در دفاع از انقلاب سینه سپر کردند.

  دشمنان برای نفوذ در برخی ارکان افرادی را تطمیع کردند

  ایشان افزودند: دشمنان حتی برای نفوذ در برخی ارکان، افرادی را تطمیع کردند و خود نیز مستقیم وارد میدان شدند که دخالت های مسئولان آمریکایی را در این چند روز اخیر همه دیدند، اما باز هم نتوانستند و ناکام ماندند.

  هزاران بار از این ملت تشکر می کنم؛ ملت ایران حقیقتاً ملتی رشید، بابصیرت، وفادار، با همت و زمان شناس است

  رهبر انقلاب اسلامی، صمیمانه از ملت ایران قدردانی کردند و گفتند: نه یک بار بلکه هزاران بار از این ملت تشکر می کنم؛ ملت ایران حقیقتاً ملتی رشید، با بصیرت، وفادار، با همت، زمان‌شناس و لحظه شناس است و می داند که لحظه‌ حرکت، چه زمانی است.

  صدها اخلال گر را هزاران نفر و میلیون ها نفر مردم را اندک جلوه می دهند

  حضرت آیت ‌ا... خامنه‌ای تأکید کردند: دشمنان این پیام ها را می گیرند، اگرچه در تبلیغات به روی خود نمی آورند و صدها اخلال گر را هزاران نفر، و حرکات میلیونی مردم را گروه اندک جلوه می دهند اما صاحبان سیاست متوجه این حرکت و پیام های آن می شوند. ایشان افزودند: ملت ایران با این حرکت عظیم کار خود را کرد و در دل سیاست گذاران دشمن رعب ایجاد کرد و بصیرت و انگیزه خود را به اوج رساند.

  مطالبات صادقانه و به حق مردم از حرکات وحشیانه و تخریب‌گرانه یک گروه جداست

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تحلیل های مختلفی که در روزهای گذشته از طرف اشخاص و جناح ها در روزنامه ها و شبکه های اینترنتی بیان شده است، گفتند: همه این تحلیل ها یک نقطه مشترک صحیح داشت و آن این که باید بین مطالبات صادقانه و به حق مردم و حرکات وحشیانه و تخریب‌گرانه یک گروه تفکیک قائل شد و مطالبات و خواسته های مردم را پیگیری کرد.

  باید به حرف ها ی مردم گوش داده و در حد وسع و توان رسیدگی وپاسخ داده شود

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای خاطرنشان کردند: این که عده ای از حقی محروم بمانند و در جایی جمع شوند و اعتراض کنند، یک مطلب است اما این که عده ای از این تجمع سوءاستفاده کنند و به قرآن و اسلام دشنام دهند و به پرچم ایران اهانت کنند و مسجد آتش بزنند، یک مطلب دیگر است.ایشان افزودند: اعتراض ها یا درخواست های مردمی همواره بوده و اکنون نیز هست؛ در همین یک سال اخیر، برخی از مردم در بعضی شهرها یا در مقابل مجلس به دلیل مشکلات صندوق ها یا برخی مؤسسات مالی، اجتماعاتی داشتند که هیچ‌کس هم با آن ها معارضه و مخالفتی ندارد و باید این حرف ها گوش داده و رسیدگی شوند و در حد وسع و توان پاسخ داده شود.

  در قضایای اخیر مثلث آمریکا، یکی از دولت های خلیج فارس و منافقین فعال بود

  حضرت آیت ‌ا... خامنه‌ای سپس در تبیین ابعاد قضایای اخیر گفتند: قرائن و شواهد اطلاعاتی نشان می دهد که این قضایا سازمان دهی شده بوده و در شکل گیری آن، یک مثلث فعال بوده است. ایشان افزودند: یک رأس این مثلث، آمریکا و صهیونیست ها بودند که طراحی را انجام دادند و چند ماه روی این طراحی کار کردند و بنای آن ها این بود که حرکت ها از شهرهای کوچک شروع شود تا به مرکز برسد.

  پادوهای سازمان آدمکش منافقین از ماه ها قبل آماده بودند

  رهبر انقلاب اسلامی گفتند: رأس دوم این مثلث، یکی از دولت های پولدار خلیج فارس است که هزینه این نقشه را تأمین کرد و رأس سوم نیز، پادوها بودند که مربوط به سازمان آدمکش منافقین هستند و از ماه ها قبل آماده بودند.

  مردم به محض آن که دیدند، هدف ها و شعارها تغییر کرد، صف خود را جدا کردند

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به فراخوان ها، خاطرنشان کردند: در این فراخوان ها، شعار «نه به گرانی» مطرح شده بود که شعاری جذاب بود تا عده ای را به دنبال خود وارد صحنه کنند. در ابتدای کار هم عده ای با این شعار همراه شدند اما مردم به محض آن که دیدند، هدف و شعارها تغییر کرد، صف خود را جدا کردند.

  همان افرادی که در تجمع «نه به گرانی» شرکت کرده بودند، در راهپیمایی 9 دی هم شرکت کردند

  ایشان در همین خصوص افزودند: همان افرادی که روز پنج شنبه و جمعه در اجتماع «نه به گرانی» شرکت کرده بودند، بعد از جدا کردن صف خود، در اجتماع عظیم نهم دی به میدان آمدند و برضد آمریکا و منافق شعار دادند.

  برای سازمان دهی و عملیات 2 قرارگاه فرماندهی در همسایگی ایران تشکیل شده بود

  رهبر انقلاب اسلامی در ادامه تبیین قضایای اخیر به برخی حرف ها در رسانه های دشمنان اشاره کردند و گفتند: برای سازمان دهی و عملیات دو قرار گاه فرماندهی در همسایگی ایران تشکیل شده بود، یکی از این قرارگاه ها برای هدایت عملیات در فضای مجازی بود و قرارگاه دوم برای مدیریت اغتشاش ها که هر دو قرارگاه به وسیله آمریکایی ها و صهیونیست ها فرماندهی می‌شد و پیروزی خود را نیز قطعی می دانستند.

  دشمنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند 

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با سپاس گزاری به درگاه خداوند متعال که دشمنان ملت ایران را از نادان ها قرار داده است، تأکید کردند: به رغم مقابله پی در پی مردم، دشمنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند و معنای این سد محکمِ ایمان و شجاعت ملی را نفهمیده اند.

  می گویند حکومت ایران از مردم خود می ترسد! خیر. حکومت ایران متولد این مردم است

  ایشان، بیهوده‌گویی‌های اخیر مسئولان آمریکایی را ناشی از عصبانیت شدید و شکست اخیر دانستند و گفتند: می گویند حکومت ایران از مردم خود می ترسد! خیر. حکومت ایران متولد این مردم است و نظام اسلامی چهل سال است که به پشتوانه همین مردم در مقابل شما ایستاده است.

  در دهه 50 شما را از ایران و در دهه 90 آمریکا را از منطقه بیرون راندیم

  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: می گویند حکومت ایران از قدرت آمریکا هراس دارد؛ در پاسخ می گوییم اگر ما از شما هراس داشتیم، چگونه در دهه 50 شما را از ایران بیرون ریختیم و در دهه 90 نیز شما را از کل منطقه بیرون راندیم.

  در آمریکا در یک سال گذشته 800 معترض به دست پلیس کشته شدند

  ایشان به یکی دیگر از گزافه‌گویی‌های مقامات آمریکایی مبنی بر نگرانی از نحوه رفتار با معترضان اشاره کردند و افزودند: شما خجالت نمی کشید؟ در یک‌سال گذشته 800 نفر از مردم آمریکا به دست پلیس کشته شده اند. در قضیه قیام وال استریت هر کاری که توانستید بر ضد مردم کردید و با هر احتمال و تهمتی، مردم را کشتید؛ آن وقت برای مردم ایران اظهار نگرانی می کنید؟

  مسئولان انگلیس خبیث دلسوز معترضان شده اند

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای همچنین با اشاره به ابراز نگرانی مسئولان انگلیس خبیث گفتند: به تازگی در موضوع حمله به مسلمانان انگلیس و دفاع مسلمانان از خود، یک قاضی انگلیسی، احکام بسیار سنگینی داد؛ حالا مسئولان چنین کشوری، دلسوز معترضان شده اند؟

  دولت فعلی آمریکا هدف براندازی را صراحتاً اعلام می کند

  رهبر انقلاب اسلامی، «براندازی نظام جمهوری اسلامی» را هدف مشخص آمریکایی ها خواندند و با اشاره به تلاش دولت قبلی آمریکا در پنهان کردن این هدف در موضع‌گیری‌ها و نیز نامه هایی که برای رهبر انقلاب می فرستاد، گفتند: البته رفتار آن ها همان رفتار براندازی بود که دولت فعلی، صریح و بدون ملاحظه آن را اعلام می کند.

  تلاش برای گرفتن ابزارهای اقتدار ملی روش اصلی آمریکا برای تحقق براندازی است

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، تلاش برای گرفتن ابزارهای اقتدار ملی ایرانیان را روش اصلی و وسیله آمریکایی‌ها برای تحقق «براندازی» برشمردند و افزودند: «عواطف مردم و افکار عمومیِ هم جهتِ با حکومت» و «ایمان و انگیزه جوانان» از جمله ابزارهای اصلی اقتدار ملی است و به همین علت دشمنان درصدد تضعیف و سلب آن ها هستند.

  پرسش رهبر انقلاب از یک دولت اروپایی

  «قدرت دفاع موشکی» و «حضور مقتدرانه در منطقه» از دیگر ابزارهای اقتدار ملی ایرانیان بود که رهبر انقلاب یادآور شدند و افزودند: آمریکا جرئت نمی کند اسم مذاکره با ما را بیاورد اما یک کشور اروپایی می گوید می خواهیم با ایران درباره حضور منطقه ای آن مذاکره کنیم در حالی که باید از او پرسید شما چرا در منطقه حضور دارید؟

  سر آمریکایی‌ها در قضایای اخیر به سنگ خورد و این کارشان بی‌تقاص نخواهد ماند

  رهبر انقلاب سپس سه نکته اساسی را خطاب به هیئت حاکمه آمریکا مورد تأکید قرار دادند: اول: سرِ شما در حوادث اخیر به سنگ خورد و اگر در آینده تکرار کنید باز هم ناکام خواهید ماند. دوم: در این چند روز به ایران خسارت زدید، این کار بی تقاص نخواهد ماند و سوم: این کسی که به گفته خود آمریکایی ها تعادل روحی- روانی ندارد، بداند که این دیوانه‌بازی‌های نمایشی، بی‌جواب نخواهد ماند.

  نظام جمهوری اسلامی همه مشکلات را برطرف خواهد کرد

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با اشاره به ایستادگی نظام در مقابل زورگویان و دفاع از منافع ملت و کشور افزودند: کسانی که در خارج یا متأسفانه در داخل دوست دارند با آمریکایی ها پیوند بخورند و نشست و برخاست کنند، این حرف ها را بشنوند و بدانند که نظام جمهوری اسلامی به فضل الهی همه مشکلات را برطرف خواهد کرد.

  خود بنده هم مسئولم همه باید درخواست های مردم را دنبال کنیم

  بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب خطاب به مسئولان کشور و عناصر و فعالان سیاسی بود. ایشان با بیان این‌که مردم درخواست هایی دارند که باید پیگیری شود افزودند :  من نمی‌گویم «باید دنبال بکنند»؛ خود بنده هم مسئولم، همه‌ ما باید دنبال کنیم. ایشان سپس  در نکته ای بسیار مهم گفتند: دست داشتن دشمن در مسائل اخیر، تحلیل نیست بلکه بر مبنای اطلاعات و خبر بیان شد اما این نباید موجب شود که از ضعف ها و مشکلات خودمان غافل شویم. 

  آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اگر مسئولان ضعف ها را برطرف کنند

  رهبر انقلاب تأکید کردند: دشمنان مانند مگس روی زخم ناشی از مشکلات و ضعف ها می‌نشینند، بنابراین باید زخم را خوب کنید و نگذارید به وجود آید چرا که اگر مشکل داخلی نداشته باشیم، تبلیغات و فضاسازی بیگانه اثر نمی گذارد و آمریکایی ها هم نمی توانند هیچ غلطی بکنند.

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، «دفاع از حقوق مردم و تلاش برای حل مشکلات آن‌ها» را وظیفه همه مسئولان برشمردند و افزودند: قشرهایی از مردم به خصوص «طبقات ضعیف» تحت فشار هستند و باید همه همت مسئولان صرف حل مشکلات موجود شود. «شناخت مشکلات جامعه، تمرکز بر حل مسائل اساسی و تقسیم کار برای رفع آن ها» توصیه مهم دیگر رهبر انقلاب به مسئولان سه قوه بود.

  مسئولان و مجموعه های سیاسی باید هم افزایی کنند

  ایشان با اشاره به تشکیل چندین جلسه با مسئولان و مدیران اصلی کشور درباره آسیب های اجتماعی و اقدام برخی مسئولان در کاهش بعضی از این آسیب ها افزودند: همه بدانند که مشکلِ حل‌نشدنی و گره‌ بازنشدنی در کشور نداریم اما باید در این زمینه آماده‌تر، پا به‌رکاب‌تر، بیشتر و دقیق تر، کار و تلاش کنیم. «وحدت و همدلی» دیگر توصیه مؤکد رهبر انقلاب به مسئولان بود. ایشان افزودند: در این شرایط که دشمنِ لجوج تهدید می کند و درصدد ایجاد مشکلات است، مسئولان و مجموعه های سیاسی باید «هم افزایی» کنند و از تحلیل و تضعیف یکدیگر خودداری کنند. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با یادآوری صدمات و خساراتی که در سال ۸۸ به علت بی قانونی برخی عناصر، متوجه مردم و ایران شد، افزودند: تسلیم در مقابل قانون همچون همیشه توصیه، تأکید و طلب بنده از همه مسئولان و دستگاه‌هاست.

  نباید انتقاد و تذکر را به ابزار شایعه و سیاه نمایی تبدیل کرد

  رهبر انقلاب، «تذکر و انتقاد منصفانه» را لازم و مفید دانستند و در عین حال افزودند: نباید انتقاد و تذکر را با یک کلاغ چهل کلاغ کردن، مبالغه و تعمیم غیرمنطقی، به ابزار شایعه و سیاه‌نمایی تبدیل کرد. ایشان افزودند: نباید وجود تعداد اندکی مدیر یا قاضی فاسد را به هزاران مدیر اجرایی یا قاضی شریف تعمیم داد و دل جوانان عزیز میهن را خالی کرد، همچنان‌که نباید یکی دو نماینده را که در میان حدود ۳۰۰ نماینده، جور دیگری مشی می کنند، به همه نمایندگان تعمیم داد.

  تذکرات علنی به مسئولان، یک دهم هشدارهای جلسات غیرعمومی هم نیست

  رهبر انقلاب، «تمرکز مسئولان کشور» به خصوص مسئولان اجرایی را بر مسائل کلیدی به ویژه اشتغال و تولید و حل مشکل واردات ضروری خواندند و افزودند: این مسائل را بارها به مسئولان اجرایی تذکر داده ایم. ایشان در همین زمینه افزودند: برخی گله می کنند که رهبری چرا تذکر نمی دهد اما بنده با گزارش های مردمی و دیگر گزارش ها از مسائل اساسی و مشکلات مردم با خبرم و مدام تذکر می‌دهم؛ به‌گونه‌ای که این تذکرات علنی، یک دهم هشدارها و اوقات تلخی های ما با مسئولان در جلسات غیرعمومی هم نیست.

  بیکاری با پول پاشیدن حل نمی شود

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای بار دیگر با تأکید بر اهتمام مسئولان براشتغال و رونق تولید داخلی خاطرنشان کردند: بیکاری ریشه اصلی بسیاری از مفاسد است و باید با رونق تولید، آن را حل کرد البته پول پاشیدن بی حساب و کتاب مشکل را حل نمی کند و خوشبختانه مسئولان دولتی در این زمینه ها مشغول کار هستند.

  باید بین جوانی که تحث تأثیر هیجان حرفی زده با پادوهای آمریکا و ضدانقلاب فرق گذاشت

  رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنان شان با تشکر از مسئولان امنیتی، انتظامی و سپاه و بسیج افزودند: در مسئله اخیر باید میان جوان و نوجوانی که تحت تأثیر هیجان فضای مجازی حرفی زده و کاری کرده با کسانی که جزو پادوهای آمریکا و ضد انقلاب هستند فرق گذاشت. رهبر انقلاب افزودند: با کسانی که هیجانی وارد ماجرا شده اند چه دانشجو، چه غیر دانشجو باید صحبت و روشنگری کرد اما کسی که پادوی منافقین است و آدم می کشد حسابش جداست.

  شایعه پراکنی یکی از ابزارهای مهم دشمن است

  بخش پایانی سخنان رهبر انقلاب به طور مستقیم خطاب به مردم بود. ایشان حضور تعیین کننده، بی منت و با بصیرت ملت عزیز را در هنگامه های نیاز کشور موجب جلب رضایت پروردگار کریم خواندند و افزودند: در همه چهل سال اخیر هر جا لازم بوده در انتخابات، راهپیمایی ها و هر صحنه لازم دیگر، مردم سینه خود را سپر کرده اند و به ایران آبرو داده اند. رهبر انقلاب با اشاره به شایعه پراکنی به عنوان یکی از ابزارهای مهم دشمنان به مردم توصیه کردند: هر موضوعی را مادام که سند درست و مطلب منطقی و معقول ندیده اید، باور نکنید و شایعات دشمن و دیگر حرف های بی مبنا را منتشر و پراکنده نکنید.

  جاهایی قصور و تقصیر هست اما مسئولان به قدر وسعشان درحال کارند

  حضرت آیت ‌ا... خامنه‌ای افزودند: مردم بدانند مسئولان کشور نخوابیده اند و به قدر وسعشان در حال کار و تلاش اند؛ البته جاهایی قصور و تقصیر هم هست. ایشان با اشاره به روند جاری حل برخی مشکلات گفتند: حل بعضی مسائل دیگر زمان بر است، ضمن این که تقریباً همه مسئولان مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب خود مردم هستند که باید با ابتکار، به روز بودن و آمادگی های جسمی و عصبی، فعالیت برای حل مشکلات را افزون‌تر کنند.

  مردم سالاری دینی را صادقانه قبول دارم و به هرکس که مردم رأی بدهند کمک می کنم

  حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در زمینه انتخاب مسئولان با رأی مردم افزودند: مردم سالاری دینی را صادقانه و واقعاً قبول دارم؛ به همین علت به هرکسی که مردم رأی بدهند، کمک می‌کنم همچنان که درباره همه دولت ها از جمله این دولت، این کار را کرده ام و ادامه خواهم داد. رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان شان تأکید کردند: به آینده بسیار روشن کشور امیدوار هستم و می دانم خداوند اراده کرده است  این ملت را به عالی ترین درجات برساند که به فضل الهی چنین خواهد شد.

  منبع: خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف