• 1396/8/23

   13:40:55

  فوت بیماران تنفسی طی 51 روز پاییز 20 درصد افزایش یافته است

  16روز آلودگی هوا در آبان نفس شهر را گرفته واختاپوس آلودگی همانند دیوی سیاه بر سر شهر چنبره انداخته واکنون تنها سه روز است که به لطف وزش باد کمی از آلودگی هوای مشهد کاسته شده است، این درحالی است که طی این مدت جز حرف های تکراری وبسنده کردن به هشدار آلودگی هوا، تکرار وظایف دستگاه های مرتبط ووعده نظارت بر عملکرد دستگاه های مختلف از سوی سازمان حفاظت محیط زیست اقدامی نشده است. در این مدت نه مدرسه ای تعطیل ونه کار ویژه دیگری انجام شد مگر برگزاری جلسه وتکرار مکررات بی اثر درباره  آلودگی هوا. حال پس از سپری شدن دوهفته آلودگی هوا آثار آن آشکار شد، جایی که مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد خبر از افزایش 20درصدی فوت شهروندان مشهدی براثرچنبره اختاپوس آلودگی هوا بر نفس شهر مشهد می دهد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، " حسن کریمدادی" مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد با اشاره به آلودگی هوا گفت: متاسفانه آلودگی هوای مشهد از ابتدای آبان ماه امسال شدت گرفته که این مهم معضلاتی را به وجود آورده است. وی درباره میزان مرگ و میر به دلیل بیماری های تنفسی طی امسال افزود: در 51 روز گذشته 227 نفر از همشهریان مشهدی به دلیل بیماری های تنفسی فوت کرده اند که 118 نفر مرد و 109 نفر زن بودند. مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد اضافه کرد: در مدت مشابه سال گذشته 189 نفر به دلیل بیماری های تنفسی فوت کردند که نشان از افزایش 20 درصدی فوت شدگان به این دلیل طی امسال دارد. کریمدادی خاطرنشان کرد: اگر شهروندان معضل آلودگی هوا را جدی نگیرند، از آن جایی که با خیل عظیم زائران در دهه آخر صفر روبه رو هستیم شاهد افزایش آلودگی هوا در آذرماه خواهیم بود.

  کیفیت هوای دیروزمشهد در 3نقطه   شهر ناسالم

  طبق گزارش مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی، دیروز کیفیت هوا در سه نقطه از شهر مشهد برای گروه های حساس ناسالم بوده است. 

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات جمع آوری شده از ایستگاه های شهر کیفیت هوای مشهد با عدد شاخص 91 در شرایط سالم قرار داشت.  بیشترین بار آلودگی از ایستگاه واقع در بولوار کریمی با عدد شاخص 120 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است. گفتنی است مقایسه غلظت آلاینده ها حاکی از آن است که غیر از آلاینده دی اکسید گوگرد از غلظت دیگر آلاینده ها نسبت به روزگذشته در همین ساعت کاسته شده است.

  بارش باران وبرف خراسان رضوی را در برمی‌گیرد 

  خبیری/هواشناسی استان برای اغلب نقاط استان بارش باران وکاهش 10درجه ای دمای هوا وبرای نواحی شمال غرب استان بارش باران و برف را پیش بینی کرده است.

   به گزارش ایرنا، "عراقی زاده " مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی با اعلام این مطلب گفت: از روزگذشته استان تحت تاثیر سامانه ای ناپایدار و بارش زا قرار گرفته که پیامد آن کاهش محسوس دما، بارش برف و باران همراه با رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید است. 

  مدیر کل هواشناسی استان درادامه  گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون به طور میانگین 2.4 میلی متر باران در استان باریده است که نسبت به دوره آماری بلند مدت 70 درصد کاهش دارد.

  منبع: خراسان

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

نظر شما در مورد این مطلب


CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
انصراف